23/01/2012

081. Sparkle Quilt Along tydzień 2 / week 2

Pamiętacie jak wspominałam o Sparkle Quilt Along? W piątek, po kilku dniach łamania sobie głowy nad wielkością quiltu, podjęłam decyzję. Robię największą wersje, z 16 iskier. Kroiłam więc zacięcie materiały na front i pozostaje mi tylko czekać na dalsze instrukcje. Do projektu wykorzystam cztery główne materiały, od góry wyliczając:


* Sway/Teal: the Pop Garden Collection - Heather Bailey
* Pineapple Brocade/Ice - the Pop Garden Collection - Heather Bailey
* Mod Beads/Ice - the Bijoux Collection - Heather Bailey
* Mod Beads/Pink - the Bijoux Collection - Heather Bailey

Te właśnie pastelowe tkaniny będą się zgrywać z białym tłem. Wahałam się nad nasyconym turkusem, ale nie byłoby to chyba zbyt szczęśliwe połączenie. Stawiam więc na zachowawczość i powstrzymuje się z odważnymi kolorystycznymi szarżami do następnych szaleństw, z maszyną w roli głównej :)


Remember that I mentioned Sparle Quilt Along some time ago? Well, the time has come and I made up my mind last Friday, when I cut all fabrics needed for a lap size quilt. So, I am going to sew 16 sparkles and this time, I decided to stick to pastel shades. I used four fabrics, all by Heather Bailey (as listed above) and mixed them with white backround. I will leave bold fabrics and really contrasting patterns for something different. This time I aim at folky/whimsical/romantic result :)

2 comments:

  1. Ty jesteś szalona!!Będzie pięknie...

    ReplyDelete
  2. z niecierpliwością czekam na efekt końcowy:)

    ReplyDelete

Note: only a member of this blog may post a comment.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...