16/10/2011

057. Żyrafy wchodzą do szafy / Giraffe in the house!

A pawiany wchodzą na ściany :) Po dłuuugiej przerwie, w końcu mogę was uraczyć nowym postem z maskotkową żyrafą od Tildy. Był już słonik Tomciuś, który był strzałem w 10tkę - solenizantka, po odebraniu prezentu chodziła z nim cały dzień pod pachą! Odbieram to jako mój mały ciociny sukces ;)


Żyrafka ma na imię Zosia i już niedługo pójdzie dalej w świat. W tym tygodniu zostałam po raz 3ci ciotką, więc muszę przyspieszyć z szyciem rzeczy dla maluchów :) Zośka jak na żyrafę nie jest duża, bo ma 55cm wzrostu. Dziś kot Gizmo odmówił współpracy przy robieniu zdjęć, więc musiałam użyć książki (rozmiar A4) do pokazania skali.


Jeśli kupujecie jakieś specjalne wypełniacze do maskotek za grubą kasę, lepiej z nich zrezygnujcie na rzecz poduszek z Ikea za niecałe 3 zł. Kupiłam 5 sztuk i póki co wykorzystałam jedną a wypchałam nią Zośkę, dwa króliki z poprzedniego posta i poduszkę do szpileczek. I nie, Ikea nie płaci mi w towarze za reklamę, ale jestem pozytywnie nastawiona do współpracy hue hue. 


Chciałam też bardzo bardzo mocno podziękować za zainteresowanie Candy - wyniki już za kilka dni. Nie zostawiam komentarzy pod tamtym postem, żeby nie zaburzać wyników i statystyk, ale czytam każdy komentarz i odwiedzam wasze blogi. Teraz wracam do pracy nad torbą i dwoma świątecznymi poduszkami do maminego salonu. Adios! 

ENGLISH:

So here I am, afer a longish break, showing off my recent project. Oh I do <3 giraffes. I just had to make this Tilda animal when I saw it in a book. My first Tilda craft was a large elephant, named Tommy and he was a huge hit! My niece just loved him and still does so I decided to give the other animal a go.


Giraffe's name is Sophie and she'll be heading to her new home in a few days - this week I became an aunt for the third time, so I'd better speed up with sewing baby toys and stuff :) Sophie isn't tall as for a giraffe, cause she's 55cm. My beloved cat Gizmo didn't want to cooperate in the photoshoot today, so I had to use Tilda's book (10.8 x 8.3 x inches)
to give you an idea of how large the toy is. 


Btw, if you're using pricy toy stuffing, just switch to Irma pillows from Ikea - they are the best. And no, Ikea isn't paying me for advertisments, but I'd surely say yes ;)

So I'm off to sewing a bag and two Christmas patchwork-like pillows for my mom's living room! Adios!

7 comments:

 1. No proszę Cię, jakie zdjęcie Gizmo dałaś =))
  Żyrafka super... podsunęłaś mi pomysł na urodzinowy prezent dla córki. Co prawda 1 listopada będzie obchodzić 11 urodziny, więc jest trochę duża, ale kocha wszelkie zwierzątka kopytne... a pluszowych żyraf ma całą kolekcję :)

  Co do poduszek z Ikea... zgadza się! Mam kilka tych jaśków, ale się zbryliły strasznie i miałam wyrzucić... ale te bryłki w środku takie mięciutkie, więc tylko wyprałam i idzie na wypychanie :)

  ReplyDelete
 2. Żyrafa Zosia jest po prostu wspaniała.
  Zakochałam się w niej :D

  ReplyDelete
 3. Wspaniała żyrafa! Imię tez piekne:)
  Jestem dziś po raz pierwszy u Ciebie. Bardzo przyjemny blog:)

  ReplyDelete
 4. @ Wioletta - szyj dla córy koniecznie, jestem pewna, że stworek spodoba się jej co najmniej tak jak mi :)

  @ Josephine & Madziala - wielkie dzięki :)

  @ Dominique - przyznaje, że stworek jest z mordki całkiem sympatyczny, nawet mój kot zaczął jej podgryzać różki :)

  @ Olutek - dziękuje za miłe słowa, oglądaj oglądaj, zapraszam jak najcześciej hehe

  ReplyDelete

Note: only a member of this blog may post a comment.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...