09/04/2012

113. Odpicowałam Kawał Historii / I Pimped Up My Family's Heritage ;)

Mój dziadek należał do złotych rączek i rewelacyjnie gotował! Chłop na medal! Jakoś tak się złożyło, że kilka lat temu przez zupełny przypadek weszłam w posiadanie deski do prasowania, którą dziadek sam zmajstrował w czasach kryzysu. Już wtedy była w opłakanym stanie, ale dopiero niedawno zaczęło mnie to denerwować. 


Najpierw wzięłam się za rozbrojenie deski na części składowe. Odkręciłam trzymadełko na żelazko, zdarłam z niej materiał wierzchni (cały poklejony), odczepiłam boczną taśmę i pozbyłam się filcu, który służył jako wyściółka. Później pogmerałam w kartonach i znalazłam:

1. kwiatowy materiał od mojej sis
2. lamówkę biało-cytrynową od matuli
3. starą tkaninę kupioną za grosze na Allegro
4. kawałek grubej wełny + dużą agrafkę
5. resztkę ociepliny - pozostałość po moim projekcie quiltowym, który ciągle czeka na dokończenie


Tak uzbrojona, rozłożyłam wszystko (groszowy materiał z Allegro, ocieplinę i 'kwiatowy zawrót głowy') na podłodze, rzuciłam na to deskę i zaczęłam rysować i ciąć, wg instrukcji znalezionych na Instructables


Efekt został zaakceptowany przez Gizma :) Moi Drodzy, nadałam nowe życie dziadkowej desce, teraz już na 100% się jej nie pozbędę :)


My grandpa was an ultimate hero, he was able to mend anything at home, he could make or construct thousands of things and he was a great cook! It was sheer coincidence that somehow I put my hands on an old ironing board that he made for my grandma, when the times were really bad. I've had it for years now, but only recently it started getting on my nerves. It has not been renovated for years, and it simply needed a new cover. So I got rid of the metal holder for the iron, threw away the cover which was all in nasty stains etc, and disassembled the rest of the top. Then, I found:

1. a flowery fabric from my sister
2. a nice lemon-white bias binding tape from my mother
3. an old cheap fabric bought online
4. thick yarn
5. batting I use for quilting projects


Being armed in these items, I found a neat 'how to' article on Instructables. The final project was accepted by Gizmo :) And I gave a totally new look to my grandpa's ironing board, kinda cool IMHO!


I won't get rid of it, not in a million years!

8 comments:

 1. Ten materiał jest przecudnej urody.Pokrywając tak wspaniałą pamiątkę po zaradnym dziadku stanowi teraz całkowitą jedność:) Deska z duszą. Pozdrawiam

  ReplyDelete
 2. Wspaniałe połączenie pięknego z pożytecznym,pozdrawiam

  ReplyDelete
 3. Dzieki Dziewczyny :) Teraz podoba mi się jeszcze bardziej ;)

  ReplyDelete
 4. Deska pierwsza klasa, ale kociak jeszcze piękniejszy. Pozdrawiam

  ReplyDelete
 5. Aga, kociak jeszcze nie raz nie dwa wystąpi w roli wścibskiego futrzaka :)

  ReplyDelete
 6. Ciekawe co by wyszło jakby połączyć go z moją rudaską hihihi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Piękne futrzane kulki z paskudnym charakterem by z tego byly :P

   Delete

Note: only a member of this blog may post a comment.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...