17/12/2011

072. Sew, Mama, Sew! Giveaway Winners!

Dziewczęta, dziś post głównie po angielsku, ponieważ Candy wygrały dziewczyny z UK :) Dziękuje wam serdecznie za zainteresowanie rozdawajką, za nowych Obserwatorów i za miłe komentarze. Jesteście wspaniałe i dziękuje wam za każde wyświetlenie bloga! To takie miłe, kiedy wracam z pracy i czytam, że komuś podoba się to, co robię w wolnych chwilach. Szycie to moje uzależnienie, spędzam przy tym tak dużo czasu, że fajnie jest dzielić się z wami tym co robię. Już w Styczniu dołączam do mojego pierwszego Quilt Along, więc będę dawała regularne posty o szyciu quiltu wraz z innymi bloggerami. Po 24tym będę też mogła pokazać w postach świąteczne prezenty, które poszyłam dla rodziny :) A w 2012, jako że w Marcu będę obchodziła rocznicę bloga, przygotuję jakieś cudnie wspaniałe i wypasione Candy ;)


First of all, I'd like to say how uber-happy I am to receive so many comments under the Giveaway post :) It's been a huge success for my blog, and I do apreciate each and every comment you left. It was my first time with SMS Giveaway Day and I sure know I will participate in it every time! I mean, hello - I have 32 new followers. Guys, you are incredible! Hope you will visit my blog from time to time, and you will be willing to leave a comment or two - they make my day! Plus, I already think about the next giveaway :)

I checked some of your profiles randomly, but now that we have a weekend (yay!), I will check them once again, comment by comment, and visit your blogs. I am sure I'll find many great ideas and I hope to find new friends in the blogosphere :) 

So let's just cut to the chase! Mr Random, decided to give two sets of FQs to:

Gill (comment nr 49) and Tanya (commnt nr 97) from Second Chance blog. I already sent you e-mails, so make sure to reply with your home address so that I can send these fabrics on Monday.

Once again, a big thank you from the bottom of my heart!

4 comments:

 1. Thank you Joanna! I have emailed you!
  and congratulations to Tanya!

  ReplyDelete
 2. Dzięki ponownie za świetną zabawę :-) Congratulations for winners ! :-)

  ReplyDelete
 3. Way hay, I am so thrilled, thanks ever so much.... I have e-mailed you. Have a good weekend x

  ReplyDelete
 4. Buuu. Jak coś pięknego to nigdy nie mam szczęścia. Gratuluję wygranym!

  ReplyDelete

Note: only a member of this blog may post a comment.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...