26/09/2011

054. Dla Najmłodszych / For the young generation :)

Przypominam, że do 20 Października macie szansę zgarnąć komin zrobiony przez moją skromną osobę. Szczegóły tutaj. Zostawiajcie komentarze, przecież potrzebujemy ich dużo :)


Jestem materiałowym kloszardem. Chomikuje, upycham po szafkach, anektuje nowe tereny w mieszkaniu, zbieram. Nigdy nie mam dość i ciężko mi się powstrzymać - myślę, że to choroba. Jednym z etapów tego patogenu w moim wykonaniu był zakup materiałów u Craftoholic Mom. Usprawiedliwiałam się, że będą to materiały na poduchy do pokoju dziecięcego, które miałam i tak uszyć koleżance. Prawda jest jednak taka, że po prostu chciałam je mieć bo były w żyrafy... :) Mowa tu o tkaninie Zoo Menagerie - Safari Green (Free Spirit). Zmajstrowałam więc komplecik - worek na różności i śliniak dla Malucha. 


I tak to jest, że ostatnio dużo rzeczy szyję dla najmłodszych, bo staram się być ciotką na medal :) Śliniak możecie uszyć sami, używając wzoru dostępnego na stronie Marthy Stewart. Ja zdecydowałam się na użycie morskiej ceratki (łatwe w myciu!) i doszycie kieszonki łapiącej resztki jedzenia. Ale kolejne śliniaki będe szyć z rzepem zamiast zawiązywanej wariacji - szczerze, ceratka się przebiła przez złe mocowanie zapięcia (młotek to nie było dobre rozwiązanie...), musiałam zdecydować się na wstążeczkę :)

ENGLISH:

Don't forget to leave a comment here if you'd like to win a neckwarmer made by Yours Truly :) Thank's for the comments you've left so far - but we need more, don't we? 


I think I am a fabric hoarder. I collect, stash, put fabrics in drawers, in boxes, just everywhere. I suspect it's a serious disease. And one of its phase was shopping at Craftoholic Mom. I tried to excuse myself by reasoning that I'd use fabrics anyhow, to make pillows to a nursery room because a friend of mine asked if I could make some pillows for a boy. But the truth is that I just had to have them - hey, they were in giraffes! I just couldn't ignore this print, as graffes are one my fav animals! Yep, I'm talking about Zoo Menagerie - Safari Green by Free Spirit. So I made an oilcloth bib and a drawstring bag. 

Recently I've put my hands on many projects for kids, cause I try to be a good auntie :) You can make the same bib using a simple tutorial from Martha Stewart site. It's here, you just need to download the pattern and choose nice fabrics and that's it. I used an oilcloth fabric I got from a friend (I find polka dot pattern irresistible!) and the same fabric as in the drawstring bag. But don't make the same mistake as I did - a hammer is not a good choice when adding snaps. I'm sticking to velcro from now on!

3 comments:

 1. W takim śliniaku to i ja bym mogła jadać obiady:)
  I love it!!!

  ReplyDelete
 2. Jej...ja też mam fioła materiałowego...na szczęście nie mam gdzie trzymać łupów z polowań:-)))

  ReplyDelete
 3. @ CraftoholicMom - sliniakow wkrotce bedzie wiecej, no i musze wykorzystac 2ga tkanine w zyrafy z twojego sklepiku :)

  @ Sabik - nic mi nie mow... musze sie zapisac na odwyk ;)

  ReplyDelete

Note: only a member of this blog may post a comment.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...