08/06/2011

022. Paryż Paryż / Paris Paris


Wybaczcie weekendową pustkę i brak znaków życia. Spełniałam się 1300 km od domu: towarzysko, turystycznie i zakupowo. Tak się złożyło, że moją przyjaciółkę wywiało daleko od ojczyzny, więc z przyjemnością pojechałam do krainy sera i wina :)


Istotną wiadomością jest to, że udało mi się zlokalizować kilka duuuuużych sklepów z materiałami :] O tak! Przyjechałam 'tylko' z 4 nowymi wzorami - wiecie jak to jest przed 10tym... 


Po przeczytaniu tego posta, bardzo chciałam zajrzeć do sklepu gdzie sprzedają 3 metrowe kawałki po 10 Euro. Pomyślałam, że to tanio jak barszcz i zawsze można zgrzeszyć z jakąś fajną tkaniną :) Jak napisała Medżik na swoim blogu - Place St Pierre to absolutne zagłębie sklepów z tkaninami - co więcej, sklep w którym mieli sprzedawać kupony po 3m, ma też okazyjne kawałki po 1m czy 2m.


Ale jeśli chce się je znaleźć, musicie się przygotować na trochę grzebania w piętrzących się stertach materiału. Ceny wahają się między 10 a 30 Euro za jeden kupon. Wszystko zależy od gatunku tkaniny. Żeby tam trafić, nie potrzeba nawet żadnej mapy. Schodząc z wzgórza, po zwiedzeniu Sacré-Coeur trzeba się kierować na lewo i już wtedy zobaczycie szyldy Reine (czerwone) i Marche St Pierre (niebieskie) - ziemia obiecana jest właśnie tam :)Spędziłam więc babski weekend z psiapsiółką, popijałyśmy wino, buszowałyśmy po sklepach i nabawiłyśmy się solidnego bólu pleców i pęcherzy od kilometrów które przeszłyśmy od piątku do niedzieli. A w sobotę konkretnego kaca...

Fotka powyżej z targu staroci - książka z Dr Quinn rozłożyła mnie na łopatki. Szkoda że na okładce nie było Horacego :D

ENGLISH:

I do apologize for the unaccepable weekend brake from blogging. I was enjoying some time away from home and my computer - 1300km away to be exact. There are unpredictable scenarios in life, and my friend left to France last month. 

So I eagerly packed my bag and went to the land of cheese and wine (and I do love smelly cheese). What's important, is the fact that I brought 'only' 4 new fabrics with me. And because the trip was before the payday. Bummer.
After I've read this post, I really wanted to visit the shop where they sell 3m long pieces of fabrics for 10 Euro. I thought it's a real bargain and I never refuse to buy new fabrics, especially in cute patterns. As Medżik wrote on her blog, Place St Pierre is an ultimate cornucopia for sewing ladies. What's more, the shop where they were to sell 3m long pieces has also 1m or 2m 'scraps' - you just have to dig really deep in the piles of coupons. Prices start at 10 Euro and end at 30 Euro for 3m. Not bad if you ask me. To find the place, you just have to go left from Sacre Coeur (when going down from the basilica and you will see 2 landmarks - Reine sign (a red one) and Marche St Pierre sign (a blue one) - the promised land is right there :)

So it was a real 'girls-weekend out'. We drank wine, went shopping and also got blisters on our feet from walking 3 days around Paris. We also got a major hangover on Saturday... I blame the treacherous pink sparkling wine!8 comments:

 1. I knew you would love this place :) Le Marché Saint Pierre is the promised land for somebody with your kind of mind :)

  ReplyDelete
 2. ja bym wolała, żeby na okładce był Hank, mhm... Tak, dobrze poznałaś, tu siostra :)

  ReplyDelete
 3. Zazdrszczę!!! U mnie też "pari-pari" pozdrawiam serdecznie:)

  ReplyDelete
 4. Paryż - bajecznie :) mam nadzieję, że kiedyś tam się wybiorę, najlepiej z drugą połówką :)

  Pozdrawiam i zapraszam na www.meaculina.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Joris-> it was awesome! Almost legen-wait for it-dary :) Looking forward to July!

  Siostra, jakby był Hank to bym z miejsca kupiła! Haha!

  IQ7 -> już jutro zapiszę się na Candy i bede polowac na jedna ze slicznych toreb :)

  Marta -> Dzieki za komentarz - postaram sie w przyszly weekend zrobic tiramisu wg twojego przepisu :)

  Pozdrawiam!

  ReplyDelete
 6. And i do not know where are THE pictures! Still its aweeeeesomeeeee :)

  ReplyDelete
 7. paris je t´aime ♥ I hope you have there a great time!
  do you have a facebook-account? Today I uploaded some new photos from my last trip to paris.
  the next time I will check this great marche st. Pierre too.

  I use your lovley gift already six times and and I hope that we will come visit you in september - that would be fantastic!

  Tabea

  ReplyDelete
 8. I really like your blog!
  Follow me :)

  ReplyDelete

Note: only a member of this blog may post a comment.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...