26/05/2012

126. Zippity Doodle Bag

Czyli postanowień szycia wg wzorów z książek część II. Tym razem torba na weekendowy wypad do dziadków dla siostrzenicy :) Podobnie jak torba z tego wpisu, wykonana wg wzoru z 'Fresh Fabric Treats'. 

And it's time for part II of my May resolutions. That's the 2nd project from 'Fresh Fabric Treats' book - I present you with my version of 'Zippity Doodle Bag'. Pokombinowałam z kolorowymi dziecięcymi tkaninkami ze swoich zapasów, z pikowaniem i wariacjami usztywniania rączek. Wyszło z tego kolorowe fajne coś, co powinno przydać się każdemu przedszkolakowi. Z przodu naszyta jest kieszonka na kredki, pisaki i inne cuda na patyku, plus miejsce na notesik. Torba zamykana jest na zamek. W środku nie ma żadnych kieszonek, ale w związku z tym, że robi się ją kombinując z 9 różnymi panelami, po czym zszywa się 8, jeden został użyty do uszycia kosmetyczki. Przecież trzeba też w coś spakować szczoteczkę do zębów i spinki :) Byłam w takim ferworze walki, że dopiero na sam koniec zauważyłam, że zszyłam kosmetyczkowy panel do góry nogami... Zdradza to odwrócony muchomorek :D Nie miałam już ochoty wszystkiego rozpruwać - mam nadzieję, że nie zostanie to zauważone przez 4 letnią diabliczkę, ale nie dam sobie za to uciąć głowy :)

I browsed through my stash of fabrics for kids, played a lil' bit with quilting and various methods of reinforcing handles. I made something quite vivid and energetic and I hope my niece will be happy to get this bag ;) The bag is perfect for weekend at grandparents' home, and as it's made of 8 blocks, while you make 9 for this project. I used the odd one to make a matching cosmetic bag. Though you can see that I made a mistake and this very panel is placed upside down, I hope this will be unnoticed by my niece, but I wouldn't hold my breath. She speaks her mind openly, though she's only 4, she can be really nasty ;) Truth hurts, doesn't it?

9 comments:

 1. Wersja pokombinowana ale efekt extra :)

  ReplyDelete
 2. jest świetna, bardzo energetyczna:)

  ReplyDelete
 3. o kurcze! świetny komplecik!
  a materiały na niego jakie cudne :)
  Pozdrawiam ciepło

  ReplyDelete
 4. niezwykle pozytywna ta torba :)

  ReplyDelete
 5. Patchwork! Zakochałam sie w patchworku. A poza tym: te urocze słoniki! Bardzo mi się podoba, sama spędziłabym z 2-tygodnie nad szyciem takiego pracochłonnego dzieła, więc tym bardzij podziwiam.

  ReplyDelete
 6. O jacie kręcę...cudne!!!!!

  ReplyDelete
 7. Naprawdę super! chyba też zacznę szyć torby...

  ReplyDelete
 8. Świetna, super kołory:))

  ReplyDelete

Note: only a member of this blog may post a comment.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...