10/05/2011

013. Nowe i praca w toku / New things and work in progress

Dziś przyszła do mnie moja pierwsza w życiu paczka z Hong Kongu - czad ;) Nie codziennie się dostaje takie przesyłki, więc postanowiłam się pochwalić! A co tam, hehe. Ale nie ma zbyt pięknie, to rzeczy kupione na DaWanda, za które i tak musiałam zapłacić. Sprzedawca zastrzegał sobie czas dostawy do 4 tygodni, ale paczka dotarła do mnie już po dwóch.

 
Mam już kilka pomysłów odnośnie wykorzystania kotwic (mój ukochany motyw) czy królików i kwiatków.Myślę, że w weekend już się za to zabiorę. Póki co pokazuje też najnowsze zamówienie w trakcie obróbki - teraz jest dopiero wykrojone, ale jutro będę już zszywać. A jak już skończę, obiecuje że pokaże więcej zdjęć!

ENGLISH:

Hi all, it's just a quick note really - I decided to show you the items I just got in post today - I bought them on DaWanda and I am totally happy with everything the little envelope had inside! I already have a few ideas on how to use anchors (my personal favorite), rabbits and flowers :) Oh and the last picture shows my work in progress - it is the most recent order (thanks Dorota!) - I'll sit on it tomorrow, I promise :)

3 comments:

  1. ja zamawiam coś z kotwicą :)

    ReplyDelete
  2. Hi! Are you Joanna? I could find your name nowhere in the profile, so I could only guess)). Your charms conquered my heart! Thank you for the shop link, there are lots of nice things there. May I ask you? It may sound stupid, but I really don't know... Do they sum up shipping charges for all the units you buy, or evaluate a parcel as one shipping?

    ReplyDelete
  3. Yes, it's Joanna - I'll update my profile in a second :) DaWanda is really nice, you can choose from many lovely things - and this seller summed up all of the purchases, just as you said, so I paid maybe 4 Euro for the shipping in total. But not more than that. Take care!

    ReplyDelete

Note: only a member of this blog may post a comment.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...